Ki ne ismerné a “szegény, mint a templom egere” vagy a “bedobja a törülközőt”, illetve a “köti az ebet a karóhoz” és az ezekhez hasonló, több elemből álló szólásokat. Ezek egyik jellemzője, hogy a jelentésüket nem szó szerint kell értenünk. Másik érdekességük, hogy gyakran olyan szavak is találhatók bennük, amelyeket ma már nem használunk: fabatkát sem ér, dugába dől, eben gubát cserél. Ezért sok esetben még a magyar anyanyelvűek számára is gondot okoz egy-egy szólás megértése és helyes használata.
Szólások – 5000 magyar állandósult szókapcsolat betűrendes értelmező dióhéjszótára – 5000 magyar állandósult szókapcsolat betűrendes értelmező dióhéjszótára
Elfogyott
Kívánságlistába
Kívánságlistába
Leírás
Ki ne ismerné a “szegény, mint a templom egere” vagy a “bedobja a törülközőt”, illetve a “köti az ebet a karóhoz” és az ezekhez hasonló, több elemből álló szólásokat. Ezek egyik jellemzője, hogy a jelentésüket nem szó szerint kell értenünk. Másik érdekességük, hogy gyakran olyan szavak is találhatók bennük, amelyeket ma már nem használunk: fabatkát sem ér, dugába dől, eben gubát cserél. Ezért sok esetben még a magyar anyanyelvűek számára is gondot okoz egy-egy szólás megértése és helyes használata. A Szólások szótár 5000 ilyen és ehhez hasonló magyar állandósult szókapcsolat jelentését adja meg, és segítséget nyújt ahhoz, hogy mindig a megfelelővel színesítsük beszédünket, írásunkat.
További információk
Szerző | Bárdosi Vilmos, Kiss Gábor |
---|