A világon a legtöbb, játékoknak kiosztott díj nyertese.
2 játékos játszhatja, fejenként 4×4 darab oszloppal. Az oszlopok kicsik vagy nagyok, sötétek vagy világosak, kerekek vagy szögletesek, tömörek vagy üregesek.
A játék célja: vízszintesen, függőlegesen, vagy átlósan egy négyes sort felépíteni úgy, hogy az adott sorban levő oszlopok valamely tulajdonság alapján egyformák legyenek. A győztes az, akinek ez előbb sikerül.
Quarto – Taktikai családi társasjáték
11990 Ft
Leírás
A világon a legtöbb, játékoknak kiosztott díj nyertese.
2 játékos játszhatja, fejenként 4×4 darab oszloppal. Az oszlopok kicsik vagy nagyok, sötétek vagy világosak, kerekek vagy szögletesek, tömörek vagy üregesek. A játék célja: vízszintesen, függőlegesen, vagy átlósan egy négyes sort felépíteni úgy, hogy az adott sorban levő oszlopok valamely tulajdonság alapján egyformák legyenek. A győztes az, akinek ez előbb sikerül.
Igényes, fából készült. A 16 bábu mindegyike különböző: kicsi vagy nagy, kerek vagy szögletes, világos vagy sötét, tömör vagy lyukas. Valamennyi bábu közös. A játékosok felváltva kiválasztanak 1-1 bábut a táblára még fel nem tett készletből, majd ellenfelüknek adják, aki elhelyezi a tábla egyik üres mezőjére. A győztes az, aki a táblán quartót, vagyis olyan négyes sorozatot tud létrehozni (egy vonalban, átlós, vízszintes vagy függőleges irányban), amelyben a 4 jellemző valamelyike közös (pl. négy nagy v. négy fekete fi gura stb.), és ezt közli ellenfelével. Ha ezt elmulasztja, az ellenfele jelentheti be a quartót, és ő nyer. Gyerekek és kezdők megállapodhatnak, hogy csak 1, 2 vagy 3 tulajdonságot vesznek figyelembe (pl. csak a méret és a szín számít). Profi verzióban egy 2×2-es, egyszínű négyzet is quartónak számít.