KrasznárKönyv az eredeti. Fejlesztő, logopédiai és gyógypedagógiai könyvek az elsőtől.
Fejlesztés nagyszerűen
Főoldal>Óvodapedagógia, Pedagógia, gyógypedagógia, Pszichológia>Puky Istvánné: Konfliktusok az óvodában – Esetelemző gyakorlatok

Puky Istvánné: Konfliktusok az óvodában – Esetelemző gyakorlatok

2440 Ft

Kívánságlistába
Kívánságlistába

Konfliktusok az óvodában (esetelemző gyakorlatok) segítséget jelenthet az óvodapedagógus társadalom számára az elméleti alapvetés tisztázására, a konfliktushelyzetek felismerésére, a konfliktusok megfogalmazására, jelentőségük felismerésére, a feldolgozás módjaira, hasznosítási lehetőségek kiaknázására, elemzésre, értékelésre. A rövid elméleti alapvetést követően, fejezetei a leggyakoribb konfliktusszituációkat veszik sorra, külön-külön szólva ezek okairól, jellegéről, megoldási lehetőségeiről. Gyakorlati példái, feladatai egyénre, kiscsoportra szabottak, melyek segítségével megtanulható a konfliktusok elemzése, a felismeréstől az értékelésig. Példái, feladatai életszerűek, így a konfliktusok kezelésének számos lehetőségét csillantják föl. Elsősorban a gyakorlatra koncentrál, elsődleges célja, hogy…

Leírás

Konfliktusok az óvodában (esetelemző gyakorlatok) segítséget jelenthet az óvodapedagógus társadalom számára az elméleti alapvetés tisztázására, a konfliktushelyzetek felismerésére, a konfliktusok megfogalmazására, jelentőségük felismerésére, a feldolgozás módjaira, hasznosítási lehetőségek kiaknázására, elemzésre, értékelésre. Különösen hangsúlyos az erőszakmentesség elvének megvalósítására tett erőfeszítés tárgyalása, hiszen az erőszakot a gyerekek gyakran egyedüli megoldásként ismerik és alkalmazzák konfliktushelyzetekben. A rövid elméleti alapvetést követően, fejezetei a leggyakoribb konfliktusszituációkat veszik sorra, külön-külön szólva ezek okairól, jellegéről, megoldási lehetőségeiről. Gyakorlati példái, feladatai egyénre, kiscsoportra szabottak, melyek segítségével megtanulható a konfliktusok elemzése, a felismeréstől az értékelésig. Minden fejezet végén irodalmi szemelvények színesítik a mondanivalót, szép- és szakirodalomból egyaránt. Megoldásukkal, végiggondolásukkal a szakmai tudás jelentősen gazdagodhat. Nem hiányzik a speciális esetek tárgyalása sem, mint például a cigány származású, a hiperaktív, illetve autista gyermekek által keletkező feszültségek, és az iskolaérettséggel kapcsolatos ezernyi gond, de hangsúlyt kapnak a szülők és az óvoda közötti, az eltérő nevelési stílusból fakadó együttműködési nehézségek is. Hosszasan ismerteti a nevelőtestületi konfliktusok okait, mikéntjét, enyhítési, illetve megoldási lehetőségeit – speciális problémaként ez esetben a Saját gyerek az óvodában című fejezet szerepel -, de szót ejt a belső konfliktusok problematikájáról, azok jellegéről, okairól is. Példái, feladatai életszerűek, így a konfliktusok kezelésének számos lehetőségét csillantják föl. Elsősorban a gyakorlatra koncentrál, elsődleges célja, hogy a pedagógus jártasságot szerezzen a sokféle probléma kezelésében, elemzésében és feldolgozásában, gyarapíthassa önismeretét, módszertani kultúráját, szociális képességeit, szakmaiságát, pozitív irányba befolyásolhassa a pedagógiai folyamatot.

Kategóriák

Go to Top