Leírás
A Pöttöm Park beszélgetős, beszéltetős, beszédindító könyv 2-4 éves gyermekeknek és szüleiknek, sőt a család minden tagjának!
Ez a kötet is legalább olyan szórakoztató és hasznos lesz gyermekének, unokájának, mint az első Pöttöm Park!
A Pöttöm Park első részében elindultunk a beszédfejlődés útján. Most, a második kötetben a következő szintre lépünk, így még több, még változatosabb szórakoztató beszéltetős, beszélgetős játékos feladat érkezik a második kötetben.
A mindennapi pörgés, a ránk zúduló napi több ezer vizuális és megannyi más inger még a felnőttek számára is megterhelő, a kisgyermekek anyanyelvi fejlődésére pedig egyértelműen negatív hatást gyakorolnak. Mindez abban a 0-7 éves kor közötti időszakban történik, amikor az érési folyamatok a legintenzívebbek. A kisgyermekek játszva ismerik meg a világot, a játék a környezetük felfedezéséről, a tapasztalásról szól, így a játék egy igen intenzív tanulási folyamat is egyben.
Ebben, a könyv segítségével szakszerűen vezetett játékban lesz remek társa gyermeknek, szülőnek, szakembernek a Pöttöm Park!
A Pöttöm Park 2 segítségével az alábbi területek fejleszthetők:
✓ Szókincsbővítés, a szavak számának növekedésével
✓ Színismeret bővítése
✓ Számlálás gyakorlása
✓ Testséma, testrészek és érékszervek ismerete, megnevezése
✓ Beszédmegértés fejlesztése versekkel, kérdésekre adekvát válaszadással
✓ Általános ismeretek bővítése
✓ Tájékozódás saját testen, térben és időben
✓ Relációs szókincs bővítése /alatt, fölött, előtt, mögött fogalmak használata/
✓ Hiányzó részek felismerése
✓ Alak- háttér differenciálása, árnyképes játékok
✓ Azonosságok, különbözőségek felismerése, megfogalmazása
✓ Rész-egész viszonya
✓ Látási és hallási figyelem fejlesztése
✓ Logikus gondolkodás fejlesztése
✓ Finommotorika fejlesztése labirintus játékkal
✓ Szerialitás előkészítése