Mit? Miért? Hogyan? Mozgásos Játékok kézikönyve III. Labdagyakorlatok a labdaérzék fejlesztéséhez
A labdának mindig örül a gyermek. Nem lehet megunni, mert nem pattan kétszer egyformán. Játékszer. A játék olyan, mint a folyó. Nem lehet kétszer ugyanabba a folyóba kétszer belelépni, ezért megunhatatlan, ha csak egy kicsit is értünk hozzá. Segítsük gyermekeinket, hogy olyan élményhez jussanak, amik egész életükben elkísérik majd. Gergely Ildikó
Mozgásos játékok kézikönyve 3. Labdajátékok Mit? Miért? Hogyan?
1500 Ft
Leírás
A könyvben található gyakorlatokat óvodások, kisiskolások részére állítottam össze.
Tudásszintben haladás szerint csoportosítottam ezeket, és nem korcsoportonkénti bontásban. Mivel a feladatok többsége egyéni végrehajtást követel meg – ami megfelel a kisgyermekkori sajátosságoknak, mind a tiszta, és mind a vegyes korcsoportú csoportokban is jól használhatóak. Nincsenek igazi csapatjátékok, így ha nem sikerül egy-egy mozgást jól végrehajtani, nem baj, semmi hiba, rögtön újból lehet próbálkozni.
Itt nem a győzelem a fontos, már maga a feladat végrehajtásának képessége is sikerélményt nyújt.
A nagyobbak részére javasolt játékos feladatok, játékok lehetőséget adnak a problémamegoldó gondolkodásra, és a kooperációra is. A közös labdázás nem csak a szocializálódás folyamatához segíti gyermekeinket, hanem olyan élményt is nyújt, amely talán életük végéig elkíséri őket, és egy egészséges életvitelhez ad belső motivációt.
…és egy példa végül:
„Kutyaház”labdagurítással:
Kettesével helyezkednek el a gyerekek. Egyikük pl. terpeszállásban, vagy terpeszfekvőtámaszban emelt csípővel „házat”tart, a társa a „kutyus”. Akár labdára is lehet támaszkodni. Egy gyermeknek nincs párja, „háza”. Amikor a házatlan kutyus ugatni kezd, akkor minden kiskutya négykézláb kifut a házából, fejjel, kézzel, lábbal terelgetve a labdáját (a gyakorlási anyagtól függően), és keres egy új házat. A házatlan kutyuska is bebújik egy házba. Akinek nem jut ház, az lesz a „házatlan kutyus”, aki ugatással kihívja majd a többieket. És így tovább. 5-6 ismétlés után szerepcserével játsszuk a játékot. Majd később újból legyenek szerepcserék. Kiskutyák másznak, nagy kutyák négykézláb futhatnak. Vagy ki hogy szeretne! A „nagykutya” szerencsésebb, mert a hasizom is fejlődik.
További információk
Szerző | Gergely Ildikó |
---|