KrasznárKönyv az eredeti. Fejlesztő, logopédiai és gyógypedagógiai könyvek az elsőtől.
Fejlesztés nagyszerűen
Főoldal>Drámapedagógia, Pedagógia, gyógypedagógia, Pszichológia, Zene, ének, hangszer>Belső zenéd dallama – Zeneterápia és a pszichodráma

Belső zenéd dallama – Zeneterápia és a pszichodráma

Elfogyott

Joseph Moreno ebben a könyvében sikeresen integrálja a zeneterápiát és a pszichodrámát. Mélyrehatóan elemzi a zene lehetséges szerepét a pszichodrámában, magában a játékban és a dráma hatásmechanizmusában. A zeneterápia az improvizációs készségre épül; a gyermeki kreativitást, spontaneitást igyekszik felszínre hozni, a személyiségben mélyen rejlő erőket feltárni és mozgósítani. A zeneterápiában legtöbbször ritmushangszereket, ütősöket, dobokat, csengőket, xilofonokat, csörgőket alkalmaznak, amelyek megszólaltatásához zenei jártasság nem feltétlenül szükséges, viszont igen nagy kifejezőerejük van.
A zene a jobb agyféltekére hat, megkerülve a bal félteke tudatos kontrollját, közvetlenül az érzelmekre fejti ki hatását. Megnyitja az utat a verbális kifejezés előtt, érzelmileg ráhangolja a szereplőket az önkifejezésre, amit azután verbálisan könnyebb megtenni: ezzel a preverbális fejlődési szakaszhoz nyúl vissza, és oldja a gátlásokat.
A zeneterápiás csoport közvetlenül és egyszerre tud támogatást adni a csoport tagjainak: mindenki részt tud venni az improvizációban, és ki tudja fejezni együttérzését sokáig hangzó formában. A zene az empátia állandó, hallható formája, csoportterápia a szó legnemesebb értelmében.

Kívánságlistába
Kívánságlistába
Cikkszám: 2702 Kategóriák: , , , Szerző: Joseph J. Moreno

Leírás

Joseph Moreno ebben a könyvében sikeresen integrálja a zeneterápiát és a pszichodrámát. Mélyrehatóan elemzi a zene lehetséges szerepét a pszichodrámában, magában a játékban és a dráma hatásmechanizmusában. A zeneterápia az improvizációs készségre épül; a gyermeki kreativitást, spontaneitást igyekszik felszínre hozni, a személyiségben mélyen rejlő erőket feltárni és mozgósítani. A zeneterápiában legtöbbször ritmushangszereket, ütősöket, dobokat, csengőket, xilofonokat, csörgőket alkalmaznak, amelyek megszólaltatásához zenei jártasság nem feltétlenül szükséges, viszont igen nagy kifejezőerejük van. A zene a jobb agyféltekére hat, megkerülve a bal félteke tudatos kontrollját, közvetlenül az érzelmekre fejti ki hatását. Megnyitja az utat a verbális kifejezés előtt, érzelmileg ráhangolja a szereplőket az önkifejezésre, amit azután verbálisan könnyebb megtenni: ezzel a preverbális fejlődési szakaszhoz nyúl vissza, és oldja a gátlásokat. A zeneterápiás csoport közvetlenül és egyszerre tud támogatást adni a csoport tagjainak: mindenki részt tud venni az improvizációban, és ki tudja fejezni együttérzését sokáig hangzó formában. A zene az empátia állandó, hallható formája, csoportterápia a szó legnemesebb értelmében.

További információk

Szerző

Joseph J. Moreno

Kategóriák

Go to Top