KrasznárKönyv az eredeti. Fejlesztő, logopédiai és gyógypedagógiai könyvek az elsőtől.
Fejlesztés nagyszerűen
Főoldal>Érzelmi intelligencia EQ, érzelmi nevelés, Önfejlesztés, Pszichológia>Az együttműködő ember – Alapvető motivációink a neurobiológiai kutatások fényében

Az együttműködő ember – Alapvető motivációink a neurobiológiai kutatások fényében

2850 Ft

Kívánságlistába
Kívánságlistába

Mi az ember alaptermészete: a gátlástalan törtetés a célok elérése érdekében vagy a kölcsönös előnyökön alapuló együttműködés keresése? Joachim Bauer nagy sikert aratott könyvében a legújabb neurobiológiai kutatások eredményei alapján cáfolja azt a széles körben elterjedt nézetet, miszerint az ember természeténél fogva elsődlegesen egoizmusra és konkurenciaharcra programozott „túlélőgép” lenne. Bemutatja, hogy a sikeres kooperáció és kommunikáció olyan biokémiai folyamatokat indít el az agyunkban, amelyek kellemes érzéseket ébresztenek bennünk, és nagyban hozzájárulnak jó egészségi állapotunk fenntartásához.

Cikkszám: URS2865 Kategóriák: , , Szerző: Joachim Bauer

Leírás

Mi az ember alaptermészete: a gátlástalan törtetés a célok elérése érdekében vagy a kölcsönös előnyökön alapuló együttműködés keresése? Joachim Bauer nagy sikert aratott könyvében a legújabb neurobiológiai kutatások eredményei alapján cáfolja azt a széles körben elterjedt nézetet, miszerint az ember természeténél fogva elsődlegesen egoizmusra és konkurenciaharcra programozott „túlélőgép” lenne. Bemutatja, hogy a sikeres kooperáció és kommunikáció olyan biokémiai folyamatokat indít el az agyunkban, amelyek kellemes érzéseket ébresztenek bennünk, és nagyban hozzájárulnak jó egészségi állapotunk fenntartásához. A korunkban elharapódzott túlzott individualizmusnak viszont nagy szerepe van a depresszió és számos pszichoszomatikus betegség kialakulásában, az agresszív magatartás kiváltó oka pedig – a veszélyérzet mellett – nagyon gyakran éppen az elhagyatottság okozta fájdalom lehet.
Egy könyv az emberi evolúció sikerének legfontosabb titkáról szól: az együttműködésről.

További információk

Szerző

Joachim Bauer

Kategóriák

Go to Top