Kis varázslótanoncokként próbáljuk összegyűjteni a varázstárgyakat egy különleges, elvarázsolt labirintusban.
Nemcsak szerencse, hanem jó memória is szükséges a győzelemhez, ugyanis az útvesztő falai láthatatlanok! A kétrétegű játéktábla alsó felén variálható labirintusrendszert építhetünk falapocskákból. A mágneses bábuk alsó részéhez fémgolyó illeszkedik, mely a követi a bábu mozgását, míg falba nem ütközik. Aki nyerni akar, annak bizony meg kell jegyeznie, hogy hol vannak a labirintus falai.
Fejlesztett készségek: memória, koncentráció, figyelem, finom motorika, szabálytudat. 6-14 éveseknek
Elvarázsolt labirintus – Társasjáték kicsiknek
11500 Ft
Leírás
A félhold éjszakáján egy pislákoló gyertyafénynél, mit is láthatnánk? Például négy sityakos varázslótanoncot, amint egy hatalmas, ódon bőrkötetes könyv mellett gubbasztanak, és próbálják megfejteni a lapokon a kacskaringós kézírást. De ez a titokzatos pillanat nem tart soká, hiszen egyszerre felkiáltanak: “Hát persze, rúnakövek az elvarázsolt, láthatatlan labirintusban!”
Nem lesz másra szükséged, csak a jó memóriádra!
És hogy éppen merre bukkan fel egy rúnakő? Ezt húzózsákkal fogjátok eldönteni. A kihúzott korongot a táblán jelölt helyére teszitek, és indulhat is a varázskő gyűjtés! A köröd során dobsz a dobókockával, és igyekszel nem falnak menni. Ha mégis, vissza kell térned a kiindulási helyedre, és jól megjegyzed magadnak a fal helyét, hogy legközelebb már ne történhessen ilyen.
A játéktábla alsó részén, falapokból alakíthatjátok ki a labirintust, így a falakat a játék során senki nem látja. Ha egy fa játékbábu, át akarna menni egy falon, az aljához mágnessel erősített fém golyó leesik, jelezve, hogy ott bizony fal volt…
A labirintust érdemes minden játék előtt átalakítani picit, hogy változatos, varázslatos felfedezői élményben lehessen részetek! Mihelyst valaki megszerzi az ötödik rúnakövét, megnyeri a játékot!
A játékkal fejlődik a memória, a képzelet, a térlátás, az irány felismerés, az összefüggések felismerése, a szabálytudat, a koncentráció, a szándékos figyelem, a mennyiség érzékelése, a szem-kéz koordináció, a finommotorika, a kitartás, a kudarctűrő képesség, és a türelem, ezért akár fejlesztő játéknak is kiváló gyerekjáték.