Leírás
Barátkozási és konfliktuskezelési készségek fejlesztéséhez ajánljuk a Barátság Mágnes pszichoedukációs kártyajátékot. Ez a szórakoztató és pörgős kártyajáték akár otthon, akár iskolai környezetben is játékos lehetőséget teremt a barátság témáról való beszélgetéshez, ismeretátadáshoz, és ezáltal fejleszti a gyerekek társas készségeit.
Bár minden gyermek számára értékes tudást közvetít a Barátság Mágnes kártyajáték, azonban kifejezetten hasznos azok támogatására, akik nehezen barátkoznak, konfliktusos barátságaik vannak, gyakran kiközösítettek, vagy épp agresszív, elnyomó, erőszakos módon kapcsolódnak társaikhoz.
A barátságokban a “hasonló a hasonlót vonzza”. Légy szemfüles, keresd meg a kártyákon szereplő gyerekek közötti KÖRNYEZET, ÉRZELEM és HOBBI hasonlóságokat, és minél hamarabb találj barátokat a számukra! Menet közben válaszolj az izgalmas kérdésekre, és gondolkozz el, hogy milyen erősségeid és tanulnivalóid vannak a barátkozás terén.
Játékosok kora: 6 éves kortól ajánljuk
Játékosok száma: 2-5 fő
Játékidő: 10-20 perc
A kártyákon szereplő kérdések témái:
A kártyák hátoldalán található kérdések – ABC feleltválasztós / Megkezdett mondat / Igaz vagy hamis / “Mit tennél, ha?” szituációk formájában – az alábbi témákat járják körül:
1. Hogyan alakíthatunk ki, és tarthatunk meg barátságokat?
Témák: egymás elfogadása, törődés, osztozkodás, segítségkérés és segítségnyújtás, a kisajátítás felismerése és kezelése
2. Hogyan kommunikálnak egymással a barátok?
Témák: egymásra figyelés, jó hallgatóságnak lenni, őszinteség és tapintatosság
3. Hogyan oldhatjuk meg a vitáinkat?
Témák: kompromisszumok keresése, megegyezés, hibáink felvállalása, bocsánatkérés és megbocsátás
4. Hogyan állhatunk ki magunkért?
Témák: érzéseink és véleményünk felvállalása, és megfelelő kifejezése, bántalmazó társak kezelése
5. Hogyan használjuk a humort megfelelően?
Témák: Mi a valóban jó vicc és a kinevetés közötti különbség
A Barátság Mágnes családi és baráti körben a kérdések elhagyásával is játszható, a pedagógusok és a gyerekekkel dolgozó szakemberek pedig használhatják az eredeti játékszabály nélkül, pszichoedukációt segítő kérdéskártyaként, más-más eszközzel és játékkal kombinálva.